يكشنبه 4 آبان 1399   09:46:40
دانشکده بهداشت
.

دیدگاهها

تعداد بازدید این صفحه :271383
1399/4/13 جمعه
اخطار، گزارش و دیگر هیچ.
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت،دکتر عباس استاد تقی زاده، عضو هیات علمی و مدیر دپارتمان سلامت در حوادث و بلایا دانشکده بهداشت در یادداشتی به یکی از ابعاد حادثه مهم کلینیک سینا اطهر در تهران پرداخت.
متن یادداشت به این شرح است:
چهارشنبه شب مجددا فاجعه ای در یکی از ساختمان های شهرمان رخ داد و متاسفانه نوزده نفر از همشهریانمان را از دست دادیم که عمدتا از کادر درمان بودند. این حوادث بارها و بارها اتفاق افتاده و خواهد افتاد.  حادثه آتش سوزی ساختمان جمهوری، ساختمان پلاسما و امروز مرکز سینا اطهر. طبق اخبار واصله یک مخزن دو هزار لیتری گاز هلیوم در مرکز وجود داشته است که چنانچه آتش بدان سرایت می کرد فاجعه‌ای بزرگتر از فاجعه پلاسما در منطقه تجریش رخ می داد. جدای از همه اقدامات ارزشمند نیروهای عملیاتی در پاسخ به حوادث، روی سخن من در این نوشته با قانون گزاران و ضابطان محلی و ملی است. مدیران محترم شهری در هر سه حادثه فوق اعلام کردند که ساختمان ها چندین بار اخطار ایمنی دریافت کرده اند،  اما بعد از آن چه؟ هیچ کس نمی داند.!!!!
بعد از حادثه پلاسکو گزارش های متعددی توسط ریاست جمهوری، کمیسیون عمران مجلس، شورای اسلامی شهر تهران تهیه و در آن پیشنهاداتی ارایه شد. اما بعد گزارش چه اتفاقی افتاد؟ هیچ کس نمی داند.!!!!
علی الظاهر قرار است ساختمان های ناایمن اخطار بگیرند، به روی مبارک هم نیاورند، دچار حادثه شوند، گزارش شوند و دیگر هیچ.
منتظر حادثه بعدی باشیم. کی و کجا؟ خدا می داند.
 


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ