جمعه 4 مهر 1399   07:25:32
دانشکده بهداشت
.
تعداد بازدید این صفحه :182
1398/12/26 دوشنبه
نشست مشترک دانشکده بهداشت با هیئت نمایندگان صلیب سرخ کشور چین به منظور تبادل نظر در خصوص مقابله با بیماری کرونا
نشست مشترک دانشکده بهداشت با هیئت نمایندگان صلیب سرخ کشور چین به منظور تبادل نظر در خصوص مقابله با بیماری کرونا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، سه شنبه 27 اسفند98،نشست مشترک دانشکده بهداشت با هیئت نمایندگان صلیب سرخ کشور چین به منظور تبادل نظر در خصوص مقابله با بیماری کرونا در دانشکده بهداشت برگزار شد.
در این نشست دکتر علی اکبری ساری رییس دانشکده بهداشت، دکتر رامین کردی معاون بین الملل دانشگاه، دکتر اکبر فتوحی رییس موسسه تحقیقات سلامت، دکتر طلعت مختاری آزاد رئیس مرکز ملی آنفلوانزا کشور در دانشکده بهداشت، دکترحسین رضایی زاده رییس دانشکده طب ایرانی، دکتر آرمان زرگران معاون بین الملل دانشکده طب ایرانی، دکتر ژیلا یاوریان مدیر گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت، دکتر محمدحسین آیتی،  تعدادی از اعضا هیات علمی دانشگاه و  هیئت نمایندگان صلیب سرخ کشور چین حضور داشتند.
در ابتدا دکتر اکبری ساری گزارشی از فعالیت های انجام شده در دانشکده  در زمینه مقابله با اپیدمی کرونا ارائه کرد. وی گفت: اولین نمونه ثبت کرونا در تاریخ 30 بهمن 98 در آزمایشگاه این دانشکده تایید شد و از آن تاریخ به بعد تا کنون روزانه حدود 300 نمونه مشکوک از 34 بیمارستان تهران به دانشکده ارسال و پاسخ آن ها ظرف حدود 24 ساعت آماده شده است و تاکنون 6000 تست کرونا در این دانشکده انجام شده است که کمک زیادی به نظام سلامت و بیمارستان ها بوده است.
در ادامه دکتر اکبری بیان کرد: برای افزایش آگاهی، توانمندسازی و مشارکت فعال جامعه در فرایند پیشگیری از این بیماری و جلوگیری از سرایت آن؛ کمیته اطلاع رسانی و آموزش همگانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشکده بهداشت، موسسه ملی تحقیقات سلامت و پژوهشکده محیط زیست تشکیل شده است و با کمک گروهی از اساتید و دانشجویان داوطلب روزانه شواهد و مستندات علمی موجود جمع آوری شده و با استفاده از آن ها به سوالات مهم در زمینه کرونا پاسخ داده می شود. همچنین با کمک روابط عمومی دانشکده و دانشگاه و معاونت بهداشت دانشگاه از این مطالب علمی در سطح جامعه منتشر می شود. به علاوه تاکنون 11 طرح پژوهشی در زمینه کرونا در دانشکده تصویب شده است که مراحل دریافت مجوز کمیته اخلاق و اجرای آن از طریق معاونت پژوهشی دانشگاه در حال انجام است.
سپس هیات چینی، گزارشی از نحوه مواجهه با بیماری کرونا در کشور خود و تجربیات و آموخته هایشان در این زمینه ارائه دادند.
در این نشست حاضران سوالات و نقطه نظراتشان را بیان کردند و افراد متخصص پاسخ های لازم را ارائه کردند.
گالری عکس 


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آرشیو کل اخبار