چهارشنبه 26 تير 1398   16:55:17
کتابخانه

کتابخانه

معرفی: کتابخانه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1345  تاسیس گردید. مساحت تقریبی ساختمان فعلی 360 متر مربع است که در دو طبقه واقع شده است. از سال 1391 با انتقال کتابخانه به ساختمان فعلی  بخش "سایت کتابخانه"  به بخش های کتابخانه اضافه گردید که خدمات آن مورد  استقبال دانشجویان قرار گرفت.

جهت تامین منابع اطلاعاتی، کتابهای لاتین از طریق نمایشگاه های کتاب و یا تکثیر کتاب در صورت  نایاب بودن  و کتب فارسی نیز بنا به پیشنهاد استادان و همچنین تشخیص مسئولین بخش امانت و تائید رئیس کتابخانه و نیز بنا به نیاز دانشجویان از نمایشگاه بین المللی، کتاب فروشیها و ناشرین معتبر خریداری میگردد.
 سیستم دسترسی به منابع با توجه به شرایط فعلی ساختمان، نیمه باز است و برای سازماندهی منابع از سیستم های رده بندی NLM و LC استفاده می شود.  کتابخانه  با داشتن مجموعه‌ای غنی و گسترده از منابع گوناگون در زمینه‌های مختلف علوم بهداشتی، در نقش یک کتابخانه مادر، به طور متوسط روزانه پاسخگوی 150 نفر مراجعه کننده از دانشجویان دانشگاه و دیگر موسسات آموزش عالی کشور است.

                                    


  

  

گزارش سالیانه کارگاه آموزشی سامانه منبع یاب در کتابخانه دانشکده بهداشت سال 1397

کارگاه آموزشی آشنایی با سامانه منبع یاب ویژه اعضاء محترم هیات علمی و دانشجویان مقطع دکترای تخصصی در پنج دوره در سال 97 توسط کتابخانه دانشکده بهداشت برگزار شد.

آغاز توزیع بن‌کارت‌های فیزیکی خرید کتاب/ ارایه خدمات حتی در روزهای تعطیل

بانک شهر با شروع توزیع بن‌کارت‌‎های فیزیکی، در روزهای تعطیل نیز به بازدیدکنندگان از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خدمات ارایه خواهد داد.

زمان ثبت‌نام بن خرید کتاب تمدید شد

سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تمدید زمان ثبت‌نام دانشجویان، طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه برای ثبت‎‌نام جهت دریافت بن خرید کتاب خبر داد.

زمان ثبت‌نام بن خرید کتاب اساتید حوزه و دانشگاه اعلام شد

سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از افزایش 60 درصدی بن خرید کتاب اساتید حوزه و دانشگاه خبر داد.

طرح تامین کتاب به ثمر نشست

بدنبال سه ماه تلاش و پیگیری علاقمندان به کتاب و کتابخوانی بالاخره بیش از 200 عنوان کتاب به گنجینه کتابخانه دانشکده بهداشت افزوده شد.

بيشتر