پنجشنبه 31 خرداد 1397   00:57:17
دانشکده بهداشت
.
تعداد بازديد اين صفحه: 591
1395/10/19 يكشنبهروابط عمومی دانشکده بهداشت
افتتاحییه کارگاه برنامه ریزی و پاسخ نظام سلامت در حوادث و بلایا
کارگاه برنامه ریزی و پاسخ نظام سلامت در حوادث و بلایا برای مدیران ارشد وزارت بهداشت سوریه در دانشکده بهداشت برگزار شد.


کارگاه برنامه ریزی و پاسخ نظام سلامت در حوادث و بلایا برای مدیران ارشد وزارت بهداشت سوریه در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد با هدف آشنایی مدیران با مبانی مدیریت سلامت در حوادث از تاریخ 17 دی ماه آغاز گردید.

در ابتدا دکتر اکبری ساری رییس دانشکده بهداشت ضمن معرفی دانشکده بهداشت و توانمندی های دانشکده اعلام آمادگی کردند که ما آماده هستیم تجربیات خود را در اختیار دولت سوریه بگذاریم.

در ادامه دکتر اردلان مدیر گروه سلامت در حوادث و بلایا گفت: این دوره فرصت بسیار خوبی برای تبادل تجربیات بین دو کشور دوست، ایران و سوریه، هست. مدیران ارشد وزارت بهداشت سوریه تجربه با ارزش برای ارائه خدمت در شرایط بحران پیچیده دارند و در ایران برنامه ها و اقدامات خوبی در راستای مدیریت سلامت در حوادث و بلایا انجام شده است.

هچنین دکتر حسان اوبحامد معاون وزیر بهداشت سوریه از دولت جمهوری اسلامی ایران بخاطر برگزاری دوره و همچنین از یونیسف بخاطر حمایت از برگزاری دوره تشکر کردند. ایشان افزود گروه شرکت کننده از مدیران ارشد وزارت بهداشت و مسوولین بهداری استان های سوریه هستند که در بحران فعلی تجربه زیادی در اجرای برنامه های سلامت دارند. ایشان ابراز امیدواری کردند تجربه ها و مطالب علمی دوره بتواند موجب ارتقا اقدامات و برنامه وزارت بهداشت سوریه گردد.

دکتر تکیان معاون بین الملل دانشکده بهداشت ضمن خوشامدگویی و تبریک پیروزی های اخیر در سوریه ابراز کردند دانشکده بهداشت مایه افتخار کشور ماست و اعلام کردند روی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای مشارکت در بازسازی کشور سوریه حساب کنید بصورت خاص برای متقاضیان سوریه جایگاه ویژه در نظر می گیریم. امیدواریم تعداد بیشتری از دانشجویان سوری را در دانشگاهای ایران مشاهده کنیم. ایشان از صندوق کودکان سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی به خاطر همکاری در برگزاری دوره، تشکر کردند و ابراز امیدواری کردند مردم کشور زیبای سوریه به زودی خدمات سلامتی که سزاوار آن هستند را تجربه کنند.

 در پایان دکتر علیخانی مدیر کل بهداشت درمان اضطراری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ضمن عرض خیر مقدم گزارشی از نحوه فعالیتهای جمعیت هلال احمر در خارج از مرزها ارائه کرد. /ر


عكس های مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو کل اخبار
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (bguest)


مجری سایت : شرکت سیگما