پنجشنبه 27 دي 1397   21:17:36
دانشکده بهداشت
.
تعداد بازديد اين صفحه: 450
1397/3/23 چهارشنبه
برگزاری نشست علمی و آموزشی ارزیابی آلایش های محیطی در توسعه ی پایدار با حضور استادیار دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در دانشکده بهداشت
در این نشست که با حضور اساتید و دانشجویان و مدیر گروه سلامت در حوادث وبلایا دانشکده برگزار شد، دکتر فریبرز محمدی تهرانی استادیار دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه ایالتی کالیفرنیا امریکا به ایراد سخنرانی با موضوع ارزیابی آلایش های زیست محیطی و توسعه پایدار پرداختند .

در ابتدای جلسه دکتر استادتقی زاده ضمن خوش آمدگویی به مهمان جلسه و حاضرین در این نشست علمی آموزشی ضمن برشمردن اهداف این نشست، نکاتی را نیز در مورد گروه سلامت در حوادث و بلایا ایراد داشتند .

سپس دکتر محمدی تهرانی بیان داشت، باید به مردم آموزش دهیم تا مشکلات را بشناسند و در مرحله توسعه پایدار به دولت ها کمک کنند.

آموزش مردم سهم کمتری از بودجه های دولت را به خود اختصاص میدهد به عنوان مثال سهم بودجه آموزش در آمریکا 6 درصد از بودجه کل ایالات می باشد این درحالی است که 54 درصد بودجه هزینه ارتش و مسایل نظامی میشود .

وی افزود از دهه 70به بعد جمعیت جهان به خاطر تولیدات، ، منابع زمین  را مصرف میکنند و انتظار میرود تا سال 2030 جمعیت دو برابر تولیدات زمین، منابع را مصرف کنند. البته بعضی از کشور ها مثل آمریکا 4 برابر تولیدات زمین ، منابع  مصرف میکنند  .

استادیار دانشگاه کالیفرنیا در ادامه گفت  71درصد آلودگی و ضایعات در زمین را 100 شرکت نفتی بین المللی دنیا انجام میدهند و همیشه دوران ساخت و ساز و سازندگی دوران افزایش آلودگی است ، بعضی کشورها سهم بیشتری در آلودگی زمین دارند، به طوری که در حال حاضر کشور امارت متحده عربی آلود ه ترین  کشور دنیاست ، این آلودگی براساس سرانه جمعیت محاسبه شده است . پس از کشور امارات دومین کشور آلوده دنیا ایالات متحده آمریکاست. وی در ادامه اظهار داشت بهتر است پروژه هایی که مسایل زیست محیطی را رعایت نمی کنند اجرا نشود چرا که باعث نابودی زمین میشوند و زندگی بدون زمین مفهومی ندارد .

ایشان دراین نشست مثال هایی از پروژه های علمی انجام شده درکشور آمریکا که در راستای توسعه پایدار طراحی شده است را بیان داشتند و ابراز امیدواری نمودند که بشر بتواند ضمن استفاده صحیح از منابع روی زمین در حفظ و اعتلای آن که مساوی سعادت همگان است کوشش بیشتری به عمل آورد.
گزارش :احمد الله وردی
عکس وحید مزاجردی
گالری تصاویر

  
امتیاز دهی
 
 

آرشیو کل اخبار
نسخه قابل چاپ