سه‌شنبه 21 مرداد 1399   12:34:39
ریاست
.
[PageVisit]
تعداد بازدید این صفحه :300
1398/9/13 چهارشنبه
نشست شورای عمومی دانشکده بهداشت برگزار شد
دکتر اکبری ساری رئیس دانشکده بهداشت گفت: با توجه به تاکید ریاست دانشگاه مبنی بر بازبینی و اصلاح ماموریت دانشکده در راستای تقویت پاسخگوئی اجتماعی لازم است حداکثر توان و تلاشمان را در این زمینه بکار گیریم.

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، سه شنبه  12 آذر 98،  نشست شورای عمومی دانشکده بهداشت به ریاست دکتر اکبری ساری، رئیس دانشکده و با حضور اعضا برگزار شد.

در این نشست دکتر اکبری ساری، با تشکر از معاونان و مدیران گروه های آموزشی برای شرکت در نشست هیات رئیسه دانشگاه در ابتدای هفته، مروری بر مطالب بیان شده در آن نشست داشت و گفت: با توجه به مشکلات و شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور به نظر می رسد به تدریج دانشکده ها، گروه ها و رشته های علوم پایه در حال تاثیرپذیری از این مشکلات هستند و باید تلاش کنیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که دانشکده حداقل آسیب را از این شرایط ببیند. مواردی همچون افزایش کارائی، درآمدزایی، بازبینی و اصلاح ماموریت دانشکده و بهبود کیفیت و فرایندها همراه با کنترل و توسعه هدفمند کمیت از راه کارهای مهم در این زمینه است.

وی همچنین بیان کرد: با توجه به تاکید ریاست دانشگاه مبنی بر بازبینی و اصلاح ماموریت دانشکده در راستای تقویت پاسخگوئی اجتماعی لازم است حداکثر توان و تلاشمان را در این زمینه بکار گیریم.

سپس حاضران نظرات و پیشنهاداتشان را در خصوص جلسه برگزار شده بیان کردند.

در ادامه دکتر اکبری ساری، با جمع بندی نظرات مطرح شده در مورد پاسخگو بودن دانشکده به مشکلات جامعه و رسالت آن بیان داشت: باید همزمان با انجام فعالیت های معمول دانشکده و توجه به کیفیت آموزش و پژوهش، به مواردی همچون مشکلات جدید بهداشتی به وجود آمده در جامعه، آسیب های اجتماعی، سلامت روان، عوامل اقتصادی اجتماعی موثر بر سلامت، بهداشت محیط و بیماری های غیرواگیر بیشتر تمرکز کرده و سعی کنیم دانشکده  پاسخگوتر از قبل در ارائه اینگونه خدمات باشد.

وی گفت: با آنکه کارکرد اصلی دانشکده آموزش و پژوهش است اما در حال حاضر نقش مشاوره و کمک به حل مشکلات نظام سلامت کشور را با تولید محتواهای پژوهشی به خوبی ایفا می کند و پژوهش و تولید مقاله در دانشکده که از آمار بالایی برخوردار است همزمان به گونه ای است که در راستای پاسخگوئی به نیازهای جامعه هم است و ما باید در مسیر ارتقای آن گام های بیشتری برداریم.

رئیس دانشکده بیان داشت: باید تغییرات لازم را در دستور کار خود قرار دهیم  و اهداف، سیاست ها و برنامه هایمان را در این راستا بازبینی کنیم. در این مسیر باید همه خانواده دانشکده بهداشت دست در دست هم دهند تا این مهم به وقوع بپیوندد.


گالری عکس 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر